NASA využije konceptu Orionu pro vývoj vesmírné lodě pro cesty do hlubokého vesmíru

Nová vesmírná loď je označována jako MPCV neboli Multi-Purpose Crew Vehicle a podle administrátora NASA, Charlese Boldena, bude založena na designu už vyvíjené vesmírné lodi Orion. Ve svém projevu zmínil, že NASA hodlá podle příkazu prezidenta Obamy přenechat dopravu zásob i astronautů k ISS soukromým společnostem a bude se soustředit hlavně na průzkum hlubokého vesmíru.

Vesmírná loď Orion

Vesmírná loď Orion na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Aktuálně je první prototyp vesmírného modulu Orion testován společností Lockheed Martin, do provozu by měl být Orion zařazen nejdříve v roce 2016.MPCV by měl posádce nabídnout téměř 20 metrů krychlových prostoru s ochrannou atmosférou, z toho by zhruba polovina měla být obyvatelná astronauty. Samotný modul může být vybaven na mise o délce 21 dní, na jejichž konci dopraví posádku na Zemi přistáním v Pacifickém oceánu. Je zřejmé, že pro mise za oběžnou dráhu Měsíce bude třeba využít dalších modulů se zásobami a palivem.

"NASA Authorization Act nasměřoval NASA k přenechání dopravy na ISS soukromým partnerům, abychom se mohli soustředit na průzkum hlubokého vesmíru. S vervou pokračujeme ve vývoji rakety pro těžké náklady a s již existujícími kontrakty pokračujeme ve vývoji vesmírné lodi pro lidskou posádku."

Charles Bolden, Administrátor NASA
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru