do not follow here
Lety do vesmíru < LIVING fUTURE

Běloruský prezident Lukašenko chce postavit nejlepší vesmírnou loď na světě

Ani vysloužilé americké raketoplány, ani vyvíjené lodi Orion nebo Dragon, dokonce ani budoucí nová ruská loď Rus, tou nejlepší vesmírnou lodí bude ta postavená v Bělorusku, alespoň podle tamního prezidenta Alexandra Lukašenka.Se zprávou přišla ruská agentura RIA Novosti, podle které po pátečním setkání s nejlepšími běloruskými vědci prezident Lukašenko prohlásil, že se dohodli, že postaví tu nejlepší vesmírnou loď, kterou svět viděl.

Dva dny před tím podepsalo Bělorusko dohodu s Ruskou federací o spolupráci ve vesmíru, což zřejmě povzbudilo prezidenta Lukašenka k tak megalomanským výrokům. Ve skutečnosti není běloruský vesmírný průmysl na takové úrovni, aby vyslal na oběžnou dráhu vesmírnou loď, natož astronauty. 

Začátkem příštího roku by měl do vesmíru vyletět první běloruský satelit BelKA-2 (Belarusian Cosmic Apparatus), jde o následovníka družice BelKA, která v byla roce 2006 zničena při nevydařeném startu rakety Dnepr-1. Bělorusko tedy možná vyrobí nejlepší vesmírnou loď na světě, bohužel si ale zřejmě ještě nějakou dobu počkáme.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru

tag icon
Další články z kategorie
Lety do vesmíru
Načítám stránku...
x zrušit