do not follow here
Internet < LIVING fUTURE

Hackeři chtějí zajistit internet ve vesmíru prostřednictvím vlastních levných družic

Iniciativa vznikla na kongresu CCCamp11 (Chaos Communication Congress) v Berlíně, který se koná každoročně na konci prosince. Hackerspace Global Grid (HGG) by měla hackerům zajistit přístup k internetu a globální komunikační síti v případě, že selže primární připojení k internetu ať už kvůli přírodní katastrofě, nebo vládnímu zásahu. S projektem přišel Nick Farr, který se dlouhodobě snaží bojovat s cenzurou internetu.Hlavní překážkou projektu HGG bude vypouštění satelitů do vesmíru, ke kterému zatím bylo vždy potřeba využít masivních financí státních agentur nebo velkých soukromých společností. Hackeři se nicméně spojili s německou iniciativou Constellation, která se zabývá vesmírným výzkumem a sám Nick Farr věří, že se svým plánem uspěje.

Ze začátku chtějí iniciátoři HGG přijít s levnou a jednoduchou pozemní stanicí, která by satelity sledovala a komunikovala s nimi. Tuto stanici potom chtějí prodávat zájemcům za pouhých 100 euro. První taková zařízení by měla být připravena už v první polovině roku 2012.

Výsledná globální síť malých satelitů bude využívat modulárního designu s komunikací přes pozemní stanice. Bude založena na open-source hardware i software a bude využívat také otevřeně přístupné standardy.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Internet

tag icon
Další články z kategorie
Internet
Načítám stránku...
x zrušit