do not follow here
Internet < LIVING fUTURE

Švédský stát uznal novou víru, její věřící považují kopírování a sdílení informace za posvátné

Nová víra se jmenuje Kopimism a byla založena už v roce 2010 mladým filosofem Isakem Gersonem. Zařadit se mezi ostatní státem uznávané církve se kopimistům podařilo až na třetí pokus, přesto to považují za vítězství a doufají v lepší zítřky pro svou novou církev a její následovníky.Jádrem kopimismu je informace, která je pro členy církve svatá. Informace má hodnotu jednak ve významu svého obsahu, a jednak sama o sobě. Kopírováním dochází k navýšení hodnoty informace a je proto společně se sdílením považováno za posvátné. Ve znaku církve figuruje symbol pyramidy, písmeno K, a kombinace kláves ctrl c a ctrl v, pomocí které dochází ke kopírování informace v počítačích.

Kopimisté to ale nemají na světě lehké, kopírování a pirátství je považováno v některých případech za nelegální, což je v rozporu s jejich přesvědčením, i když samotná víra přímo k pirátství nenabádá. "Uznání švédským státem je pro kopimismus velký krok. Doufejme, že je to krok směrem k době, kdy budeme moci svou víru vyznávat bez strachu z právního stíhání," řekl Isak Gerson.

Poté co bylo uznání církve oznámeno, spadla webová stránka organizace, kde se mnou registrovat noví členové. Zdá se, že kopimisté trošku podcenili zájem o vstup do církve a jejich servery nebyly připraveny na takový příliv zájemců. Církev je zatím registrovaná pouze ve Švédsku, nicméně webové stránky byly upraveny, aby se v nich zorientovali i nešvédsky mluvící návštěvníci, přihlásit se tedy můžete i vy.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Internet

tag icon
Další články z kategorie
Internet
Načítám stránku...
x zrušit