do not follow here
Internet < LIVING fUTURE

Na internetu by mohla vzniknout bezpečná zóna v rámci nové generické domény .secure

Společnost Artemis Internet Inc. se sídlem v San Franciscu požádala správce internetových domén ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) o přidělení generické domény .secure, na které chce vytvořit bezpečný a důvěryhodný internet. Webové stránky na této nové generické doméně budou muset splňovat určité podmínky a jejich majitelé budou zřejmě platit o něco více za provozování domén, uživatelům však poskytnou jistotu, že návštěva těchto stránek neohrozí žádným způsobem jejich počítač.Po majitelích webových adres v doméně .secure bude vyžadováno ověření totožnosti a přesné reprezentování své činnosti. Provozovatelé domény se budou snažit o maximální otevřenost majitelů webů a budou potírat sebemenší nekalé chování nebo matení uživatelů. Weby budou také muset být provozovány tak, aby byly absolutně bezpečné a nemohly být napadeny žádným malwarem. V případě, že se přece jen na nějaký web dostane škodlivý software, stránka bude nekompromisně odstavena.

Artemis je společenství několika odborníků na internetovou bezpečnost a je součástí britské skupiny NCC Group. Provoz domény .secure by měl být hlavním předmětem podnikání Artemis Internet Inc.

Vznik domény .secure byl umožněn loňským rozhodnutím ICANN o rozšíření využívání generických domén prvního řádu. Kromě doposud používáných .net, .com nebo .org tak vznikou zcela nové domény (gTLD, generic top level domain) různých organizací nebo soukromých společností. Cena za novou gTLD se bude zřejmě pohybovat kolem 185 00 dolarů s následným ročním poplatkem 25 000 dolarů.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Internet

tag icon
Další články z kategorie
Internet
Načítám stránku...
x zrušit