do not follow here
Vesmírná turistika < LIVING fUTURE

SpaceX a Bigelow Aerospace budou společně nabízet lety na oběžnou dráhu

Společnosti SpaceX (Space Exploration) a Bigelow Aerospace se dohodly na společném lákání zákazníků na lety do vesmíru. Soukromé společnosti budou díky spolupráci schopné nabídnout kompletní balíček prvním vesmírným turistům, zvládnou totiž dopravu i ubytování.Společnost Bigelow Aerospace vyvíjí vlastní obytné moduly, z nichž už dva testuje přímo na oběžné dráze. V budoucnosti by jejich spojováním chtěla postavit soukromou orbitální stanici, jejíž prostory by byly pronajímány těm, kdo si je zaplatí. Dopravu ke komplexu bude zprostředkovávat společnost SpaceX se svou vesmírnou lodí Dragon.

Lety vesmírné lodi Dragon s posádkou i výstavba hotelu na oběžné dráze jsou však ještě na několik let hudbou budoucnosti. Nepilotovaná verze Dragonu zatím byla ve vesmíru pouze jednou a reálně by mohla vynést posádku do vesmíru nejdříve v roce 2015, reálně však ještě o pár let později. Nafukovací obytné moduly Bigelow Aerospace se zdá, že úkol, který jim společnost ve svých plánech dává, zvládnou, doposud ale byly testovány pouze bez posádky a samostatně, nepropojené.

K prvním vesmírným hotelům ještě vede dlouhá cesta, první reálné plány hned několika společností po celém světě, ale ukazují rentabilitu v tomto novém oboru vesmírné turistiky. Ceny za pobyt na orbitálním hotelu se zřejmě budou pohybovat poměrně vysoko, Bigelow Aerospace nabízí ubytování ve svém orbitálním komplexu za zhruba milion dolarů na jednu noc.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Vesmírná turistika

tag icon
Další články z kategorie
Vesmírná turistika
Načítám stránku...
x zrušit