Apollo < LIVING fUTURE

Zemřel Neil Armstrong, první člověk, který stanul na Měsíci, uctěte jeho památku pohledem k Luně

V sobotu 25. srpna zemřel v Ohiu na srdeční potíže americký astronaut Neil Armstrong. Smrt přišla po komplikacích, které se objevily po srdeční operaci ze 7. srpna. Jeden z nejznámějších astronautů historie se dožil 82 let a zanechal za sebou velkou truchlící rodinu a miliony fanoušků po celém světě.Neil Armstrong přišel na svět v roce 1930. Absolvoval službu u amerického námořnictva, se kterým bojoval v korejské válce. Poté dostudoval letecké inženýrství na univerzitě v Purdue. Tuto svou zkušenost využil při své další roli jako testovací pilot, při které létal s různými experimentálními letadly.

V roce 1958 se Neil Armstrong stal astronautem, byl přijat do programu NASA Man In Space Soonest, který měl poslat Američana do vesmíru dřív než to stihnou Rusové. Armstrong se do vesmíru podíval v rámci programu Gemini i Apollo a v roce 1969 přišel jeho hvězdný moment, kdy se jako první člověk v historii prošel po povrchu Měsíce. 

Po návratu z Měsíce se už Armstrong do vesmíru nikdy nepodíval. Učil 8 let letecké inženýrství v Cincinnati, kterého v roce 1979 zanechal bez vysvětlení. Podílel se na vyšetřováních nehod Apollo 13 (1970) a raketoplánu Challenger (1986).

Armstrongova rodina vydala po jeho smrti vyjádření, ve kterém světu sděluje, že přesto, že nyní prožívají velký smutek ze ztráty velmi dobrého člověka, oslavují zároveň všechno čeho za svůj život dosáhl. Pro ty, kteří chtějí nějakým způsobem uctít památku Neila Armstronga, vzkazují jeho pozůstalí, aby si lidé vzali příklad z jeho úspěchů, služby vlasti a skromnosti a při jasné noci, když uvidíte Měsíc, pomyslete na prvního člověka, který na něm zanechal stopy, usmějte se a mrkněte na něj.  

Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Apollo

tag icon
Další články z kategorie
Apollo