do not follow here
Internet < LIVING fUTURE

Americké banky už týden odráží cyberútoky od neznámého původce

Nejméně šest významných bankovních institucí v USA se stalo terčem útoku přes internet, mezi zasažené banky patří Bank of America, JPMorgan Chase, nebo Citigroup. Útoky mají podoby "denial of service", kdy jsou servery, na kterých běží webové schránky uměle zahlceny a běžní uživatelé pak mohou mít problém se k nim dostat. Kdo je za útoky zodpovědný zatím není zřejmé.Podobný typ útoku sice nezpůsobí ztrátu citlivých dat, ani nijak přímo nepoškozuje zasaženou instituci. Způsobuje však problémy pro uživatele, kteří nemohou naplno využívat bankovních služeb a zprostředkovaně tak mohou ovlivnit zisky bank. 

Stále se hledá původce této série útoků. Přihlásila se k němu skupina islámských extrémistů, která se mstí za zveřejnění videa s muslimským prorokem Mohamedem. Je však pravděpodobné, že se tato islámská skupina pouze snaží ze situace něco vytěžit, ale za samotnými útoky nestojí. 

Podle experta Mike Smithe, který se podílel na analýze těchto cyberútoků, tento druh akce, ani její rozsah neodpovídají možnostem jednotlivců nebo náboženských fanatiků. Například americký senátor Joe Lieberman je přesvědčen o tom, že za vším stojí Írán, který se mstí za zpřísnění ekonomických sankcí. Podle Smithe existuje pouze několik skupin, které by mohly mít kapacitu na útoky v posledním týdnu.

S koncem týdne se uklidňuje i situace na webových stránkách bank, které byly částečně nebo dočasně nedostupné. Provoz je stále výrazně navýšený oproti normálu, nicméně jeho intenzita postupně klesá. 
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Internet

tag icon
Další články z kategorie
Internet
Načítám stránku...
x zrušit