do not follow here
Mobilní telefony < LIVING fUTURE

Průhledné chytré telefony ze skla? Podle tchaiwanské společnosti už do konce tohoto roku

Tchaiwanská společnost Polytron Technologies si věří a tvrdí, že ještě tento rok by se mohly na trh dostat průhledné skleněné smartphony. Společnost, která je pobočkou americké společnosti Polytronics, představila video s prototypem skleněného mobilního telefonu, zatím však funguje bez softwarového vybavení.

Jak je vidět na videu, ne všechny součásti telefonu jsou průhledné, zařízení využívá standardní microSD kartu, baterie a reproduktory s mikrofonem. To vše bude zřejmě skryté u prodávaných produktů, telefon tedy zřejmě nebude úplně celý průhledný. Samotná technologie zobrazení obrazu je založena na patentu společnosti, která pracuje se speciálním typem skla, které dokáže pod elektrickým proudem měnit svou krystalickou strukturu.

Je ale skutečně pravděpodobné, že se takové telefony do konce roku objeví? Je třeba držet fantazii na uzdě, představené zařízení je ve skutečnosti na hony vzdálené fungujícímu telefonu. Pokud budou chtít výrobci s průhledným telefonem konkurovat stávajícím AMOLED a LCD displejům s vysokým rozlišením, budou muset i u průhledného telefonu přijít s dokonalým obrazem. 

Tak daleko zatím technologie nepokročila, a masový rozvoj průhledných skleněných mobilních telefonů zřejmě není na spadnutí. Společnost Polytron se však možná prosadí se svou druhou novinkou, průhledným USB diskem, který by měl být k dostání ve variantách 8, 16 a 32 GB. 
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Mobilní telefony

tag icon
Další články z kategorie
Mobilní telefony
Načítám stránku...
x zrušit