do not follow here
Mobilní telefony < LIVING fUTURE

Výzkumníci přišli s praktickou cestou jak nabíjet mobilní telefony pomocí laseru přes celou místnost

Přesto, že jsou telefony zařízeními pro bezdrátové používání, jejich nabíjení stále vyžaduje elektrický kabel, nebo přinejmenším dotek skrze speciální nabíjecí plochu. Výzkumníkům z University of Washington se nyní ale podařilo přijít se způsobem jak telefony nabíjet pomocí laserů klidně napříč celou místností. A co víc, jde o bezpečné nabíjení. Výsledky výzkumu byly publikovány v magazínu Proceedings of the Association for Computing Machinery on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.Neviditelný paprsek, se kterým vědci pracovali, dokáže telefon nabít stejně rychle jako dnes běžně používaný USB kabel. Nabíjecí paprsek infračerveného světla je generován speciálně sestrojeným zdrojem, který dokáže telefon nabíjet na vzdálenost až 4,3 metrů ale lze rozšířit až téměř na trojnásobek.

Samotný telefon vysílá neslyšitelný zvukový signál, který pomáhá laseru lokalizovat zařízení a vyslat paprsek přímo k němu.

Bezpečnost byla samozřejmě jedním z hlavních faktorů, na které se vědci soustředili. Paprsek se tedy sám vypne v případě, že do cesty vstoupí člověk, nebo je jinak přerušený. Mysleli i na přebytečnou tepelnou energii z paprsku, která je absorbována hliníkovou vrstvou na povrchu telefonu.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Mobilní telefony

tag icon
Další články z kategorie
Mobilní telefony
Načítám stránku...
x zrušit