Nákladní loď Cygnus míří po úspěšném startu rakety Antares k orbitální stanici

Už druhá soukromá společnost se pokouší prorazit s technologií pro zásobování Mezinárodní vesmírné stanice. Po společnosti SpaceX, jejíž Dragon už ISS několikrát navštívil, přichází na řadu Orbital Sciences a vesmírná loď Cygnus, která ve středu odstartovala na první demonstrační let. Raketa Antares odstartovala s nákladní lodí Cygnus ve středu v Virginie a realizovala tak první let z tohoto amerického státu k ISS, doposud létaly rakety, včetně Falconu s Dragonem, k ISS z Floridy.

Cygnus

Cygnus Automatická nákladní vesmírná loď společnosti Orbital Sciences (od roku 2018 Northrop Grumman Innovation Systems). Jejím úkolem je zásobování Mezinárodní vesmírné stanice ISS nákladem.První let lodi Cygnus je podobně jako u Dragonu pouze demonstrační, jeho cílem je ověření technologií a zařízení pro dopravu nákladu na oběžnou dráhu. Nákladem Cygnu jsou tak víceméně nahraditelné zásoby jako jsou potraviny, oblečení nebo náhradní součástky pro stávající posádku orbitální stanice.

V neděli by měla automatická nákladní loď Cygnus dorazit k ISS, kde bude zachycena robotickým ramenem stanice a následně bude astronauty zakotvena na jednom z jejích portů. Během následujícího měsíce dojde k jejímu vyskladnění a následnému naplnění odpadem, se kterým Cygnus podobně jako evropské ATV shoří v atmosféře.

Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Cygnus