Společnost SpaceX zveřejnila video nepovedeného testu přistání rakety z vesmíru zpátky na zemi

Po úspěšném vynesení nákladní lodi Dragon na oběžnou dráhu se měla raketa Falcon 9 kontrolovaně vrátit na Zemi a přistát na platformě v Atlantickém oceánu. Společnost SpaceX už před startem odhadovala možnosti na úspěch tohoto experimentu na 50:50, šlo přece jen o první podobný pokus s použitou raketou. A šlo o pokus, který se tentokrát nezdařil, i když tomu příliš nechybělo, raketa Falcon se totiž vrátila k povrchu, našla si své přistávací místo, finální dosednutí se ale nezdařilo a následovala exploze.

Falcon 9 (Grasshopper)

Falcon 9 (Grasshopper) Raketa Falcon 9 vyvinutá společností SpaceX upravená pro opakovatelné použití.SpaceX si od opakovatelně použitelných raket slibuje snížení nákladů na výrobu těchto zařízení a ve výsledku by mělo dojít také ke snížení ceny na dopravu nákladu do vesmíru, což umožní společnosti Elona Muska předbíhat konkurenci mílovými kroky.

Poslední experiment se tedy nezdařil, podle posledních vyjádření SpaceX byla na vině jedna z naváděcích letek, kterým došla hydraulická tekutina a nemohly fungovat tak, jak bylo potřeba. Další test je plánovaný hned na konec ledna, kdy bude raketa Falcon vynášet na oběžnou dráhu družici Deep Space Climate Observatory.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Falcon