Společnost Virgin Galactic provedla už sedmý test své suborbitální lodě VSS Unity

Při testu byla suborbitální loď VSS Unity vynesena mateřskou lodí VMS Eve do výšky 6 700 metrů, ve které byla spuštěna do klouzavého letu. Při svém letu dosáhla rychlosti 0,9 machu, tedy téměř rychlosti zvuku, což je maximální rychlost, kterou dokáže loď Unity dosáhnout bez zažehnutí svých raketových motorů. Dalším krokem v testování spolehlivosti a výkonu nového plavidla budou lety se zažehnutým raketovým motorem.

SpaceShipTwo

SpaceShipTwo Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic vyrábí její dceřiná společnost Scaled Composites. Na snímku je model VSS Enterprise, který měl do suborbitálních výšek vynášet první turisty. V roce 2014 však došlo k jeho zničení při testovacím letu.VSS Unity, nebo také SpaceShipTwo, je následníkem prototypu VSS Enterprise (SpaceShipOne), která byla zničena při testovacím letu v roce 2014. Unity má kapacitu dvou členů posádky a šesti pasažérů, které vynese za pomoci mateřské lodě do výšky 15 kilometrů, kde se oddělí a dál pokračuje pomocí svých raketových motorů až do výšky 110 kilometrů. 

Jeden lístek stojí 250 tisíc dolarů, do dnešního dne složilo zálohu na takový lístek na 600 zájemců. Během letu zažijí pasažéři asi 5 minut stavu beztíže. Předtím ale bude muset suborbitální loď Unity absolvovat množství testovacích letů, hlavně ty se zažehnutým raketovým motorem. Tento model létá od roku 2016, zatím prošel sedmi testy bez zážehu motorů.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Virgin Galactic