SpaceX odkládá letošní testovací lety lodi Crew Dragon s lidskou posádkou o 4 měsíce

Podle aktuálního plánu NASA pro starty vesmírných misí odsunula společnost SpaceX dva testovací lety své nové vesmírné lodi Crew Dragon určené pro dopravu astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici. Podle původního plánu měl první let bez posádky proběhnout v dubnu 2018 a další, s posádkou, pak v srpnu. Aktuální plán letů ale počítá s prvním testovacím letem bez posádky v srpnu a s posádkou potom koncem roku. Společnost SpaceX odkládá lety často, stojí za tím snaha o maximální bezpečnost a úspěch každé mise.

Dragon 1

Dragon 1 První verze automatické vesmírné lodi společnosti SpaceX. Sloužila k zásobování Mezinárodní vesmírné stanice, v roce 2020 bude nahrazena vylepšenou verzí Dragon 2.Nový termín startu lodí Crew Dragon se s novým plánem přiblížil plánů společnosti Boeing, která pro NASA také vyvíjí vesmírnou loď pro dopravu astronautů na ISS. Obě společnosti teď plánují první test bez posádky na srpen a je otázkou, kdo dokáže jako první vynést astronauty na oběžnou dráhu v testu druhém. Boeing má zatím v plánu provést druhý let v listopadu, SpaceX o měsíc později. Jak je ale známo, vše se může ještě změnit - bezpečnost je totiž vždy na prvním místě.

NASA aktuálně počítá s ostrým startem cest astronautů na oběžnou dráhu od poloviny příštího roku. Umožnila to také domluva společnosti Boeing, která získala možnost zakoupit tři místa v ruském Sojuzu v rámci dohody s ruskou společností RSC Energia, která je součástí ruské vesmírné agentury Roskosmos. Je tedy vidět, že NASA tak nějak počítá s dalším potenciálním zpožděním vývoje nových vesmírných lodí.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru