Společnost Blue Origin očekává dokončení testování svého raketového motoru BE-4 do konce roku

Testování nového raketového motoru pro raketu New Glenn postupuje dobře a představitelé společnosti Blue Origin očekávají, že do konce tohoto roku splní kvalifikační kritéria pro lety v atmosféře. Motor bude následně součástí nové rakety New Glenn, která by měla být podobně jako konkurenční Falcony od SpaceX recyklovatelná. Společnost Blue Origin už vyvinula motor BE-3, který umožňuje vertikální starty i přistání díky své flexibilitě ve výkonu trysek.

Blue Origin (testovací prototyp)

Blue Origin (testovací prototyp) Vývojová fáze raketového pohonného systému americké společnosti Blue Origin ve výšce 13 kilometrů těsně před řízenou destrukcí.Motory BE-4 jsou ještě 5x silnější než BE-3 a raketa New Glenn jich bude mít hned 7. Společnost Blue Origin si zakládá na tom, že jejich vývoj se obešel bez dotací a ukončí závislost amerických raket na motorech ruské výroby a designu.

Poslední test motoru BE-4 trval 114 sekund a měl sílu 65 % požadovaného výstupu. Testy namáhají motor postupně stále víc a do konce roku by mělo být dosaženo asi dvojnásobného času, který je vyžadován pro let rakety, a 100% výkonu.


Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Blue Origin