do not follow here
Blue Origin < LIVING fUTURE

Dnešní nepilotovaný let New Shepardu skončil nehodou rakety, kapsle přežila

Při dnešním letu NS-23 kapsle New Shephard od Blue Origin došlo k anomálii, která vedla k neplánovanému oddělení kapsle od rakety. Na její palubě nikdo nebyl, pouze automatické experimenty, a nakonec bezpečně přistála pomocí padáků. Osud rakety, která kapsli vynáší, zatím není zřejmý.

MiseStartStatus
missions icon Blue Origin NS-23 12. 9. 2022 Ukončená: Neúspěch


Start mise NS-23 proběhl v 16:27 našeho času po asi hodinovém zpoždění. Raketa s kapslí New Shepard dosáhla výšky 9 kilometrů, kde se začaly objevovat nezvyklé plameny vycházející z trysky rakety. Zapracoval bezpečnostní mechanismus, při kterém došlo k zážehu trysek kapsle, které ji dopravily do bezpečné vzdálenosti. Následně přistála na zemi pomocí padáků.

Na palubě tentokrát nebyla lidská posádka ale 34 experimentů a k tomu 2 na vnějším plášti rakety. Podle plánu měla kapsle  experimenty vyletět do výšky nad 100 kilometrů.

Záznam letu NS-23

New Shepard

New Shepard je systém znovupoužitelné rakety a suborbitální kapsle, který vyvíjí společnost Blue Origin. Zatím proběhl jediný let s posádkou, jinak dál létá bez posádky. Systém je primárně navržený pro vesmírné turisty. Kapsle má velká okna a unese 6 pasažérů na hranici vesmíru, do výšky zhruba 100 km, kde nabídne několikaminutový stav beztíže. Potom dosedne zpátky na povrch pomocí velkých padáků, které ji při přistání zpomalí až na 1,5 km/h.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Blue Origin

Načítám stránku...
x zrušit