do not follow here
Falcon < LIVING fUTURE

Nová verze rakety Falcon 9 vyletěla úspěšně do vesmíru, budou s ní létat astronauti, už letos

V pátek ve 22:14 středoevropského letního času vyletěla do vesmíru raketa Falcon 9 a vynesla na oběžnou dráhu bangladéšskou komunikační družici Bangabandhu 1. Šlo o nejnovější model rakety Falcon 9, který má mnohá vylepšení a který společnost SpaceX hodlá využít pro lety astronautů do vesmíru, první testovací let by mohl proběhnout ještě letos. První stupeň rakety se podařilo dostat zpátky na Zemi, aby mohl být znovu použitý, nová verze rakety by mohla být použitelná až 100x.

Po čtvrtečním odloženém startu se ten páteční podařil bez problémů. Raketa Falcon 9 úspěšně vynesla na oběžnou dráhu komunikační družici a následně se její první stupeň vrátil na automaticky řízenou loď v Atlantickém oceánu.

Podle Elona Muska je nová raketa opakovatelně použitá bez výraznější údržby a během několika hodin od dosednutí zpátky na Zem. Teprve nyní se tak společnost SpaceX dostává k opravdové recyklaci použitých raket. Doposud létaly její rakety do vesmíru maximálně dvakrát, nyní by mělo být možné s nimi létat až 10x bez výraznější údržby, s úpravami až 100x.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Více o modelu Block 5

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Falcon

tag icon
Další články z kategorie
Falcon
Načítám stránku...
x zrušit