Raketa New Shepard společně s kapslí pro posádku předvedla zatím poslední testovací let

Společnost Blue Origin provedla zatím poslední, devátou zkoušku svojí rakety New Shepard a kapsle pro posádku. Test trval 11 minut a vynesl budoucí vesmírnou loď do zatím nejvyšší výšky dosažené při testech: 119 km. Pro tomto testu došlo také k vyzkoušení únikové akce, při které se kapsle svým vlastním pohonem vzdálila od rakety a následně hladce dosedla na povrch.

New Shepard

New Shepard vesmírná loď společnosti Blue Origin s vertikálním startem a také kontrolovaným vertikálním přistáním. Je vyvíjena pro použití bez nutnosti přídavných raket.

Během testu 18. července došlo k úspěšnému startu třetího prototypu rakety New Shepard. Jde už o celkem devátý testovací start společnosti Blue Origin, která by ještě letos chtěla poslat vlastního astronoma na suborbitální let.

I když společnost Blue Origin má za cíl vysílat lodi s posádkou do vesmíru, suborbitální raketa New Shepard bude létat pouze na hranice vesmíru. Složitější cestu do vesmíru bude podle plánů podstupovat až raketa New Glenn, jejíž první let je v plánu na rok 2020.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
New Shepard
tag icon
Další články z kategorie
New Shepard