do not follow here
Starship < LIVING fUTURE

Vesmírnou lodí BFS poletí v roce 2023 k Měsíci japonský miliardář a s ním několik umělců

Elon Musk v pondělí oznámil podrobnosti mise k obletu Měsíce s aktuálně vyvíjenou vesmírnou lodí BFS. Spolu s japonským miliardářem Yusaku Maezawou poletí na palubě 6-8 umělců z různých oborů, kteří na základě svých zkušeností z této cesty vytvoří umělecká díla, která mají inspirovat lidstvo k dalším letům do vesmíru. Musk zároveň konkretizoval nové prvky vesmírné lodi BFS, kterou jeho společnost aktuálně vyvíjí v Los Angeles. První vesmírná mise s turisty k Měsíci by měla proběhnout v roce 2023.

Mise nazvaná Dear Moon (Drahý Měsíci) dopraví první vesmírné turisty k Měsíci v historii. Ti s lodí BFS, která dostala jméno Heart of Gold (Srdce ze zlata - reference ke knize Stopařův průvodce galaxií) Měsíc obletí a poletí zpátky k Zemi, kde přistanou. Podobné mise proběhly už v 60. a 70. letech v rámci programu Apollo, avšak s malou lodí a menší posádkou.

SpaceX, Cesta na Měsíc

Yusaku Maezawa se narodil v roce 1975, své jmění vydělal prodejem oblečení na internetu a je 14. nejbohatším Japoncem. Spolu s ním do vesmíru poletí několik umělců: hudebník, malíř, sochař, fotograf a další, kterým cestu zaplatí. Zároveň pozval na cestu samotného Elona Muska, který nevyloučil, že se přidá. Musk také prozradil, že Maezawa se přihlásil k už dříve oznámenému letu k Měsíci se SpaceX, který měl podle původních plánů proběhnout ještě s raketou Falcon Heavy a vesmírnou lodí Dragon Crew. Tato mise byla později nahrazena novou, ambicióznější se systémem BFR-BFS.

Systém BFR se skládá z obří rakety BFR (Big Falcon Rocket) a vesmírné lodi BFS (Big Falcon Spaceship). Půjde o největší raketu i vesmírnou loď, které byly kdy postaveny a společnost SpaceX je hodlá používat nejen pro lety na Měsíc, ale také k Marsu, do pásu asteroidů a dál, hlouběji do sluneční soustavy.

Raketa BRF i loď BFS jsou aktuálně ve vývoji. Musk očekává, že už koncem příštího roku by mohly proběhnout krátké atmosférické testy a v roce 2020 další testy vysoko v atmosféře. V následujících letech by pak měly proběhnout nepilotované lety na oběžnou dráhu Země. Pokud půjde vývoj bez komplikací. Zkušenosti s vývojem vesmírných technologií však poměrně jasně naznačují, že dochází ke zpožděním a podobné plány se protahují o několik let.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Oznámení Elona Muska z minulého týdne

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Starship

Načítám stránku...
x zrušit