Parker Solar Probe úspěšně proletěla podruhé kolem Slunce

4. dubna proletěla sonda Parker Solar Probe podruhé kolem Slunce a vylepšila tak svůj vlastní rekord maximálního přiblížení k naší hvězdě. Během tohoto přiblížení se nacházela 24 milionů kilometrů od Slunce, to je zhruba 0,16 AU (Země je od Slunce vzdálena 1 AU, planeta Merkur se pohybuje mezi 0,31 a 0,47 AU). Úkolem Parker Solar Probe je zkoumání sluneční korony, které se bude v následujících letech přibližovat ještě více, až na 0,046 AU.

Parker Solar Probe, cesta ke Slunci

Parker Solar Probe, cesta ke Slunci Animace vesmírné sondy Parker Solar Probe na cestě ke Slunci.Během přiblížení Slunci se sonda odmlčela, byla totiž orientovaná tak, aby ji chránil její sluneční štít. Teprve 4 hodiny po největším přiblížení nasměrovala svou anténu k Zemi a potvrdila, že je v pořádku a její přístroje pracovaly podle očekávání. Nasbíraná vědecká data bude sonda posílat na Zemi v průběhu jara.

Letos v prosinci by měla Parker Solar Probe ještě využít gravitace Venuše pro zrychlení a změnu své oběžné dráhy. Půjde o druhý z celkem sedmi plánovaných průletů kolem Venuše, jejichž cílem je přiblížit sondu Slunci ještě výrazně více.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Parker Solar Probe
tag icon
Další články z kategorie
Parker Solar Probe