Vědci odhalili prostřednictvím počítačových simulací více než milion chemických sloučenin, které by mohly v živých organismech zastávat podobnou funkci jako DNA nebo RNA.
Vědcům se podařilo v datech ze sondy Cassini objevit známky fosforu v materiálu, který z ledového měsíce Saturnu uniká v puklinách na jižním pólu. Tento prvek je společně s už pozorovanými organickými sloučeninami jedním ze základních stavebních kamenů života. Podle NASA se jedná o první detekci fosforu v oceánu mimo Zemi.
Supernovy představují ničivý zánik masivních hvězd, který ohrožuje nejen planety v původním hvězdném systému, ale i do značné vzdálenosti od něj. Podle nového výzkumu ohrožují možný život na blízkých planetách hned třemi různými způsoby. Z nich nově uvažované silné rentgenové záření může být nebezpečné až do vzdálenosti 150 světelných let.
Podle nové studie mohly na Marsu v minulosti existovat vhodné podmínky pro existenci velkého množství podzemních mikroorganismů. Mohlo jich dokonce být tolik, že svým působením zapříčinily příchod doby ledové, která se stala jejich zkázou. Sousední planeta nakonec přišla o svou atmosféru, veškerý život se tak dnes na povrchu nebo v jeho blízkosti vyskytovat nemůže.