Společnost SpaceX chce provést několikahodinový experiment na druhém stupni rakety Falcon 9 po jejím dnešním startu. Cílem je ověření, že druhý stupeň dokáže fungovat při déle trvajícím zážehu, pro dosažení vyšších oběžných drah.
Nejsilnější aktivní raketa současnosti Falcon Heavy zatím letěla do vesmíru jen 3x. Naposledy to bylo před více než třemi lety a na čtvrtý let se stále čeká. Důvodem odkladu letů Falcon Heavy však není raketa ale její náklady, které nejsou připraveny. SpaceX kvůli tomu má bokem odloženo 7 raket Falcon 9, které chce použít pro sestavení Falcon Heavy, jedná se o víc než třetinu flotily. V následujících 12 měsících by se to ale mělo změnit - v plánu je hned 6 letů Falcon Heavy.
Raketa Falcon 9 s označením B1058, která v neděli ráno vynesla na oběžnou dráhu další várku družic Starlink, letěla do vesmíru už po čtrnácté. Raketa opět úspěšně přistála a bude tedy znovu použita. Podle tweetu Elona Muska tak zatím není zřejmé, kde je hranice použitelnosti těchto raket.
Tím, že první stupeň raket Falcon 9 po svém využití přistává zpátky na Zemi, může je SpaceX použít vícekrát. Některé z raket už byly ve vesmíru víc než desetkrát. S posledním vynesením družic Starlink americká firma pokořila další rekord - v rychlosti obratu jediné rakety. Booster s označením B1062 letěl v pátek do vesmíru už po šesté, a to po pouhých 21 dnech od svého předchozího letu.