do not follow here
Blue Origin < LIVING fUTURE

Společnost Blue Origin poslala v úterý kapsli New Shepard na hranici vesmíru, zatím stále bez posádky

Společnost Blue Origin provedla v úterý 13. suborbitální test kapsle New Shepard, která by v budoucnosti měla vozit na hranici vesmíru platící turisty. Poslední let byl zatím ještě pořád bez posádky, na palubě bylo jen několik vědeckých experimentů.New Shepard

New Shepard je systém znovupoužitelné rakety a suborbitální kapsle, který vyvíjí společnost Blue Origin. Zatím proběhl jediný let s posádkou, jinak dál létá bez posádky. Systém je primárně navržený pro vesmírné turisty. Kapsle má velká okna a unese 6 pasažérů na hranici vesmíru, do výšky zhruba 100 km, kde nabídne několikaminutový stav beztíže. Potom dosedne zpátky na povrch pomocí velkých padáků, které ji při přistání zpomalí až na 1,5 km/h.

Úterní let nesl značení NS-13 a šlo celkově o třináctý testovací let New Shepardu. Konkrétní raketa New Shepard NS-3 už letěla do výšky 100 kilometrů celkem 8x, naposledy loni v prosinci. Během tohoto roku byla raketa upgradována pro lepší ovládání. Ještě letos by se měl na startovací rampu dostat prototyp NS-4. První let s posádkou by mohl proběhnout v příštím roce.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Související článek

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Blue Origin

Načítám stránku...
x zrušit