Podle Elona Muska by mohla první Starship letět k Marsu už za 4 roky

Společnost SpaceX zatím zkouší čím dál komplexnější prototypy vesmírné lodi Starship a podle Elona Muska by první z nich mohla už za 4 roky letět k Marsu. Kromě toho by už za dva roky mohla letět první Starship k Měsíci, kam by pro NASA mohla vozit náklad. Během několika týdnů by testy měly dojít do fáze, kdy budou prototypy létat do výšky několika kilometrů.

Mars, doprava pomocí Starship

Mars, doprava pomocí Starship V prvním kroku vynese booster Super Heavy na oběžnou dráhu tankery s palivem. Nákladní Starship potom vyletí na běžnou dráhu, kde natankuje palivo, a vydá se na cestu k Marsu. Zde po přistání na povrchu opět natankuje palivo, které bylo tentokrát vyrobeno z místních zdrojů. Starship se potom vrací k Zemi přímo bez dalšího tankování.Startovací okno k Marsu se ze Země otvírá jednou za 26 měsíců, kdy se planety při oběhu kolem Slunce potkávají. Pokud to tedy SpaceX nestihne za 4 roky, bude muset let k Marsu počkat další 2 roky. Plánovaná mise za 4 roky by byla zatím stále ještě bez posádky.

SpaceX nicméně podle Muska nehodlá na Marsu stavět kolonii. Bude pouze dopravce a stavět by měl někdo jiný. Kdo to bude, zatím není zřejmé.

Společnost SpaceX už ve skutečnosti náklad k Marsu poslala - nedávno kolem Marsu proletělo auto, které se dostalo do vesmíru při prvním letu rakety Falcon Heavy.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Starship
tag icon
Další články z kategorie
Starship