do not follow here
Vesmírná turistika < LIVING fUTURE

Vesmírní turisté, kteří mají příští rok letět se SpaceX na ISS, zaplatí každý 55 milionů dolarů

Společnosti SpaceX a Axiom Space plánují s NASA na leden příštího roku první komerční let k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Na palubě vesmírné lodi Crew Dragon budou tři vesmírní turisté a jeden zkušený astronaut. Tři vesmírní pionýři zaplatí za 8 dní ve vesmíru každý 55 milionů dolarů.Skupinu tří vesmírných turistů tvoří Larry Connor - realitní magnát z USA, Mark Pathy - kanadský finančník a Eytan Stibbe - izraelský businessman. Doprovázet je bude Michael Lopez-Alegria, který strávil na oběžné dráze 5. nejdelší čas (215 dní) a druhou nejdelší aktivitu ve volném prostoru.

Každý ze tří oznámených pasažérů má v plánu na oběžné dráze provádét vědecké experimenty a podílejí se také na přípravě mise. Všichni museli projít lékařským vyšetřením a podstoupí 15 týdnů výcviku. 70letý Larry Connor se stane druhým nejstarším člověkem ve vesmíru.

Axiom Space plánuje ročně dva komerční lety k ISS. Od roku 2024 chce také začít ke stanici připojovat vlastní obytné moduly. Ty by se po skončení životnosti ISS mohlyoddělit a vytvořit samostatnou vesmírnou stanici.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Související článek

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Vesmírná turistika

tag icon
Další články z kategorie
Vesmírná turistika
Načítám stránku...
x zrušit