do not follow here
New Shepard < LIVING fUTURE

Při posledním testovacím letu suborbitální kapsle New Shepard došlo i na zkoušku nalodění posádky

Společnost Blue Origin postupuje dál v testování svého suborbitálního systému pro komerční lety. Naposledy ve středu vyletěl v rámci mise NS-15 New Shepard do výšky 100 kilometrů, která je považována za hranici vesmíru. Před samotným letem došlo také na generálku nástupu posádky do kapsle, která pojme až 6 lidí. Doposud létala kapsle bez lidí, ale Blue Origin plánuje brzy přejít na lety s posádkou.New Shepard

New Shepard je systém znovupoužitelné rakety a suborbitální kapsle, který vyvíjí společnost Blue Origin. Zatím proběhl jediný let s posádkou, jinak dál létá bez posádky. Systém je primárně navržený pro vesmírné turisty. Kapsle má velká okna a unese 6 pasažérů na hranici vesmíru, do výšky zhruba 100 km, kde nabídne několikaminutový stav beztíže. Potom dosedne zpátky na povrch pomocí velkých padáků, které ji při přistání zpomalí až na 1,5 km/h.

NS-15

Kapsle New Shepard vyletěla 14. dubna do výšky 106 kilometrů. Při letu vzhůru dosáhla maximální rychlosti 3 615 km/h. Celý let až po přistání trval 10 minut 27 sekund.

NS-16

Další testovací let nese označení NS-16 a mohl by proběhnout už v květnu. Mělo by jít o první let s posádkou. Aktuálně je nejdřívější možný termín testu 26. května 2021.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
New Shepard

tag icon
Další články z kategorie
New Shepard
Načítám stránku...
x zrušit