do not follow here
Planetky (asteroidy) < LIVING fUTURE

Před 3600 lety explodovala nad městem Tall el-Hammam planetka, mohlo jít o zkázu Sodomy

Archeologické nálezy ze střední doby bronzové (z období kolem roku 1600 před naším letopočtem) naznačují, že se město Tall el-Hammam v dnešním Jordánu stalo dějištěm nezvyklé katastrofy. Ve vrstvě, která odpovídá tomuto období, se zde nachází roztavená keramika a další materiály, které podle vědců prošly teplotami až 2 000 °C. Podle nové studie by tyto následky mohla způsobit exploze planetky před dopadem, podobně jako se stalo v Tunguské oblasti na Sibiři v roce 1908.Vědci vedení Tedem Bunchem studovali vykopávky v údolí řeky Jordán poblíž Mrtvého moře. Hlavním předmětem jejich zájmu byla 1,5 metru tlustá vrstva bohatá na popel, roztavenou keramiku a cihly a dokonce krystaly podobné diamantům. 

Podle jejich studie publikované v magazínu Scientific Reports to mohla způsobit exploze planetky nad městem. Při této události dochází k rozpadu planetky při nárazu do hustější části atmosféry. Šok, který po explozi následoval, zničil celé město včetně jeho obyvatel. Došlo k roztavení některých materiálů a obohacení půdy v oblasti o těžké kovy, které jsou dnes součástí zkoumané vrstvy.

Město Tall el-Hamman je jednou z možných lokací biblické Sodomy, která byla podle Starého zákona zničena Bohem jako odplata za hříšné chování jejích obyvatel. Při zániku města jsou v bibli popisovány oheň, síra a stoupající kouř, které by byly přítomny také při dopadu planetky.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Planetky (asteroidy)

Načítám stránku...
x zrušit