do not follow here
Starship < LIVING fUTURE

SpaceX začíná s výstavbou orbitální rampy pro Starship na Floridě

Elon Musk na Twitteru zmínil, že výstavba nové rampy pro vesmírné lodě Starship na floridském mysu Canaveral začala. Dosavadní testovací lety Starship se odehrávaly výhradně na základně Starbase v Texasu. Odsud poletí také prototyp S20, který se jako první dostane až na oběžnou dráhu. Kdy poletí první Starship z Floridy zatím není jasné.Nová rampa na Floridě bude podle Muska podobná té v Texasu, bude ale mít několik vylepšení. Na místě se stavělo ještě před několika měsíci, SpaceX zde plánovalo mít druhé testovací zařízení pro Starship. Později ale práce zastavilo a soustředilo vývoj, výrobu a testování pouze do Texasu.

Starship

Starship je vesmírná loď vyvíjená společností SpaceX od roku 2012 (původně pod označením BFR). Pokud se její vývoj podaří, půjde o největší vesmírnou loď a zároveň nejsilnější raketu (společně se Super Heavy stupněm), která byla kdy vyvinuta. Starship bude opakovatelně použitelná a bude moci startovat krátce po sobě. 

Zpočátku bude Starship sloužit pro vynášení nákladu na oběžnou dráhu, případně na Měsíc. Poté bude moci být použita i pro dopravu lidí na oběžnou dráhu, k Měsíci a případně až na Mars. Uvažuje se také o využití Starship pro dopravu z jednoho místa na Zemi na druhé. 

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Starship

Načítám stránku...
x zrušit