do not follow here
Slunce < LIVING fUTURE

Temná hmota může přispívat k transferům energie ve Slunci

Podle studie vědců z Institute for Corpuscular Physics (IFIC) a dalších evropských institucí by mohla temná hmota napomáhat přenosům energie uvnitř Slunce a ovlivňovat tím množství neutrin, která se následně dostanou až na Zemi."Naše studie zkoumala možné vazby mezi atomy Slunce a částicemi temné hmoty." Propočítali jsme na jakých úrovních a v jakém rozsahu by tyto reakce mohly probíhat, abychom lépe popsali strukturu a evoluci Slunce", říká Marco Taoso z IFIC institutu.

Podle astronomických pozorování je naše galaxie situována v oblasti velkého výskytu temné hmoty. Její částice, WIMPs (Weakly Interacting Massive Particles), slabě reagují s částicemi normální hmoty a mohly by se sdružovat právě v nitru hvězd. V jejich nitru mohou rozbíjet atomy normální hmoty a ztrácet tak potřebnou energii k opuštění Slunce, stávají se tak uvězněné a rotují kolem jádra uvnitř Slunce.

Oběžné dráhy částic temné hmoty jsou eliptické a zasahují od jádra až k povrchu hvězdy. Mohou tak přenášet energii z nitra k povrchu a tím ochlazovat horké jádro Slunce. Tím ovlivňují také množství neutrin emitovaných při obrovských teplotách v jádru Slunce.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Slunce

Načítám stránku...
x zrušit