Společnost SpaceX hodlá v úterý představit svou novou raketu s nosností až 70 tun

Ke svým raketám Falcon 1 a Falcon 9 a vesmírnému modulu Dragon hodlá americká společnost Space Exploration Technologies (SpaceX) představit novinku, kterou ve svém promo videu nazvala jako něco "velkého". Oficiální představení by mělo proběhnout v úterý 5. dubna.

Falcon 9

Falcon 9 Raketa Falcon 9 byla vyvinuta společností SpaceX pro dopravu malých a středně těžkých nákladů na oběžnou dráhu. Kromě automatické zásobovací lodi Dragon vynáší do vesmíru také komerční satelity. Mezi ostatními raketami vyniká tím, že je opakovatelně použitelná, což snižuje náklady na její provoz.Mělo by jít o novou raketu Falcon Heavy, která by měla rozšířit rodinu raket Falcon, a se svými schopnostmi vynést na nízkou oběžnou dráhu až 70 tun nákladu se řadí do stejné třídy jako rakety Altas 5 nebo Delta 4. Falcon Heavy je upravenou verzí rakety Falcon 9, ke které jsou připojeny dva přídavné první stupně.

Uvedení rakety Falcon Heavy do provozu umožní společnosti SpaceX vyslat až 70 tun nákladu na nízkou oběžnou dráhu, nebo 43 tun na geostacionární oběžnou dráhu. Společnost se uchází o kontrakt NASA na dopravu zásob na ISS po skončení letů raketoplánů.

Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru