VIDEO: Prototyp vesmírného pohonu nové generace VASIMR při testu na plný výkon

Na videu můžete vidět prototyp vesmírného pohonu VX-200 vyvíjený společností Ad Astra při plném výkonu. S nově vyvinutým supravodivým magnetem vytváří magnetické pole o síle zhruba 2 tesla (podobně jako je například v magnetických rezonancích ve zdravotnických zařízeních). Inženýři ve společnosti Ad Astra vyvíjejí dva prototypy, VX-200 testují ve vakouvém prostředí s argonovým pohonem, druhým vyvíjeným prototypem je VF-200, který by měl být testován ve spolupráci s NASA na ISS.

VASIMR schéma

VASIMR schéma schématický nákres vesmírného pohonu VASIMR jak jej testovali vědci NASA v experimentu VASIMR Laboratory Experiment.VIDEO: http://www.youtube.com/v/aVRXvBDaV2w

Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?

  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

  Chcete vědět o dalším článku?

  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


  Další zprávy z kategorie VASIMR

  NASA rozdává další peníze, tentokrát nechá soukromé společnosti vyvinout nový vesmírný pohon

  5. 12. 2011 (novější než zobrazený článek)

  Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) vybral pět společností, které by měly přijít s koncepty pro demonstraci solárního elektrického pohonu. Celkem rozděluje tři miliony dolarů a očekává od zúčastněných společností report, ve kterém bude definován koncept mise demonstrující využití této nové technologie, která hraje klíčovou roli pro cestování astronautů za hranici nízké oběžné dráhy naší planety.

  celý článek

  Budoucnost průzkumu vesmíru, vědci z NASA přišli se strategií vývoje nových technologií

  21. 8. 2011 (novější než zobrazený článek)

  V NASA vznikla skupina TAAT (Technology Applications Assessment Team), jejímž cílem je identifikovat technologie, které jsou blízko reálnému testování a které by mohly sloužit při budování architektury pro rozvoj zkoumání vesmíru. Snahou skupiny má být hledání způsobů jak vést průzkum vesmíru co nejlevněji, relativně rychle se současnými nebo vyvíjenými technologiemi a prostředky. Jedním z požadavků byla také konzistence s již existujícími koncepty průzkumu vesmíru, kterých se NASA drží, mezi nimi také spolupráce s komerčními společnostmi.

  celý článek

  NASA udělala další krok ve vývoji vesmírného pohonu nové generace, na řadě jsou testy ve vesmíru

  20. 3. 2011

  Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA), konkrétně Johnsonovo vesmírné středisko (Johnson Space Center), které se soustředí na lidské lety do vesmíru, podepsalo dohodu se společností Ad Astra, která vyvíjí vesmírný pohon příští generace, VASIMR. Tato smlouva dává základ pro spolupráci obou stran při vývoji prvních dvou prototypů, které budou otestovány ve volném vesmíru.

  celý článek

  NASA plánuje testování vesmírného pohonu nové generace na ISS

  19. 2. 2011

  Doprava ve vesmíru vyžaduje vysoké rychlosti. Obrovské vzdálenosti mezi planetami jsou jednou z největších překážek, které brání tomu, aby k nim cestovali lidé. S aktuálně používanými technologiemi trvá cesta na Mars několik měsíců, například vesmírné sondě s robotem Curiosity, která se vypraví na Mars letos v listopadu, potrvá cesta k vedlejší planetě celých 9 měsíců. Tak dlouhý let by při cestě s lidskou posádkou znamenal nutnost obrovského množství zásob a výrazné navýšení všech rizik, která s sebou cestování vesmírem přináší.

  celý článek