do not follow here
Financování výzkumu < LIVING fUTURE

NASA vybírá ze tří misí programu Discovery, poletí se na Titan, na Mars nebo ke kometě?

Tři různé projekty byly odborníky z NASA vybrány do finálního kola výběru nové mise, která bude součástí vesmírného programu Discovery. NASA přidělí každému z projektů 3 miliony dolarů, které by měly vědecké týmy využít pro vypracování základního designu robotických sond a dopilování programu jejich vesmírných misí. Vítězný projekt bude vybrán v příštím roce a dostane k dispozici 425 milionů dolarů, dokončen by měl být do roku 2016. Vesmírný program Discovery má za cíl prostřednictvím malých, levných misí přinášet nové objevy z různých těles sluneční soustavy.Mezi tři mise programu Discovery byly vybrány projekty pro průzkum nitra Marsu nebo komety, nebo zkoumání oceánů na největším měsíci Saturnu Titanu.

The Geophysical Monitoring Station (GEMS)

Cílem GEMS je zkoumání nitra Marsu, jeho složení a struktury, k čemuž by měla sloužit robotická sonda, která by přistála na povrchu planety. O misi se má starat laboratoř proudových pohonů v Kalifornii (JPL), která je součástí NASA. Sonda by s sebou nesla tři experimenty, jeden pro sledování seismické aktivity Marsu, termální zařízení měřící pod povrchem unikání tepla z jádra planety a radiové měření, které by určilo mimo jiné velikost jádra Marsu.

Titan Mare Explorer (TiME)

Předmětem zkoumání mise TiME mají být oceány na Titanu obsahující hlavně metan a etan. Robotická sonda by jako druhá v historii přistála na povrchu Titanu a plovala by na hladině oceánu. V případě realizace mise TiME by lidstvo poprvé zkoumalo oceán mimo planetu Zemi. Projekt by měla mít na starosti laboratoř aplikované fyziky na univerzitě Johns Hopkinse.
Comet Hopper
Poslední navrhovanou misí je zkoumání jádra a evoluce některé z komet létajících sluneční soustavou. Robotická sonda by opakovaně přistála na povrchu tělesa a zkoumala jeho proměny při cestování ke Slunci a od něj. O program by se staralo vesmírné středisko Goddard.

Galerie k článku

Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Financování výzkumu

tag icon
Další články z kategorie
Financování výzkumu
Načítám stránku...
x zrušit