do not follow here
Lety do vesmíru < LIVING fUTURE

Bigelow Aerospace už má cenu za jednu noc v orbitálním hotelu, necelý milion dolarů

Americká společnost zakladatele Roberta Bigelowa ve svém zařízení v Nevadské poušti nedaleko Las Vegas staví první komerční orbitální stanici. Pokud vše půjde jak má, už v roce 2015 bude Zemi obíhat orbitální hotel o objemu srovnatelném s Meziárodní vesmírnou stanicí. Za 30 nocí na oběžné dráze Země zaplatíte necelých 29 milionů dolarů.Společnost Bigelow Aerospace založila své plány na nafukovacích modulech pro svůj vesmírný hotel. Tuto technologii vyvíjel i americký úřad pro leteství a vesmír (NASA), tento výzkum byl ale v roce 2010 na příkaz kongresu zrušen. Společnost Roberta Bigelowa už dokonce provedla první dva testy této technologie s moduly Genesis I a II, které vynesla na oběžnou dráhu pomocí ruských raket Dnepr v letech 2006 a 2007, oba moduly jsou stále aktivní.

V roce 2014 by měl být na oběžnou dráhu vynesen modul Sundancer, ten je větší než Genesis a měl by poskytnout obydlí 3 až 6 osobám. V roce 2015 by měl následovat ještě dvakrát větší modul BA 330. Dokončený orbitální hotel by se měl skládat ze dvou modulů Sundancer a jednoho BA 330 a měl by mít vyšší kapacitu pasažérů než ISS.

Své služby nabízí společnost jak jednotlivcům, tak společnostem pro výzkum v mikrogravitačním prostředí, nebo pro národní vesmírné agentury, které potřebují trénovat své astronauty. První vesmírný turista zaplatil za 12 dní na ISS v roce 2009 35 milionů dolarů, Robert Bigelow nabízí 30 dní za 29 milionů dolarů. 
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru

tag icon
Další články z kategorie
Lety do vesmíru
Načítám stránku...
x zrušit