Bigelow Aerospace už má cenu za jednu noc v orbitálním hotelu, necelý milion dolarů

Americká společnost zakladatele Roberta Bigelowa ve svém zařízení v Nevadské poušti nedaleko Las Vegas staví první komerční orbitální stanici. Pokud vše půjde jak má, už v roce 2015 bude Zemi obíhat orbitální hotel o objemu srovnatelném s Meziárodní vesmírnou stanicí. Za 30 nocí na oběžné dráze Země zaplatíte necelých 29 milionů dolarů.

Orbitální hotel Bigelow Aerospace

Orbitální hotel Bigelow Aerospace by měl být první komerční orbitální stanicí. Společnost nyní na ISS testuje nafukovací modul BEAM, na jehož technologii by měl být hotel založen. Se vypuštěním společnost čeká na uvedení prvních komerčních letů do vesmíru společností SpaceX nebo Boeing.Společnost Bigelow Aerospace založila své plány na nafukovacích modulech pro svůj vesmírný hotel. Tuto technologii vyvíjel i americký úřad pro leteství a vesmír (NASA), tento výzkum byl ale v roce 2010 na příkaz kongresu zrušen. Společnost Roberta Bigelowa už dokonce provedla první dva testy této technologie s moduly Genesis I a II, které vynesla na oběžnou dráhu pomocí ruských raket Dnepr v letech 2006 a 2007, oba moduly jsou stále aktivní.

V roce 2014 by měl být na oběžnou dráhu vynesen modul Sundancer, ten je větší než Genesis a měl by poskytnout obydlí 3 až 6 osobám. V roce 2015 by měl následovat ještě dvakrát větší modul BA 330. Dokončený orbitální hotel by se měl skládat ze dvou modulů Sundancer a jednoho BA 330 a měl by mít vyšší kapacitu pasažérů než ISS.

Své služby nabízí společnost jak jednotlivcům, tak společnostem pro výzkum v mikrogravitačním prostředí, nebo pro národní vesmírné agentury, které potřebují trénovat své astronauty. První vesmírný turista zaplatil za 12 dní na ISS v roce 2009 35 milionů dolarů, Robert Bigelow nabízí 30 dní za 29 milionů dolarů. 
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru