do not follow here
Elenin (kometa) < LIVING fUTURE

Přílet komety Elenin vzbuzuje rozruch stejně jako přinášely jiné komety v historii lidské civilizace

Průlety komet jsou odnepaměti výjimečnými událostmi po celé planetě. V minulosti jim byly často přisuzovány různé významy, od ohlášení příchodu spasitele až po rozmanité konspirační teorie. Kometa Elenin, která se Zemi nejvíce přiblíží v říjnu letošního roku, v tomto není žádnou výjimkou. Od jejího objevení v prosinci 2010 se vyrojilo nepřeberné množství teorií, podle kterých je průlet komety Elenin kolem Země něco víc než jen nevinné přiblížení dvou objektů sluneční soustavy. V následujícím článku představíme ty nejzajímavější z nich.Elenin způsobí zemětřesení
Jedna z teorií, které se objevily na internetu, přisuzuje kometě Elenin vinu za zvýšenou seismickou aktivitu na Zemi. Kromě gravitačního vlivu komety samotné, který by měl být největší při jejím přiblížení k Zemi, jsou už nyní připisována některá zemětřesení konstelaci objektů sluneční soustavy s kometou Elenin. Kometa proletí ve vzdálenosti víc jak 80x větší než je mezi Zemí a Měsícem a její jádro má průměr 3-4 kilometry, kometa tedy bude mít výrazně menší vliv na Zemi než například Měsíc.
FEMA vyhlásila celostátní test pohotovostního systému
Americká vládní organizace FEMA (Federal Emergency Management Agency - federální agentura pro krizový management) vybrala 9. listopadu jako den prvního celoamerického testu systému EAS (Emergency Alert System). Internetoví konspirátoři si ale okamžitě všimli zvláštní náhody, test se totiž bude konat v den kdy se k Zemi přiblíží další objekt, planetka 2005 YU55, a ve stejné době by měla Země procházet zbytkem smetí z ocasu komety Elenin. FEMA prý dokonce začala skupovat obrovské zásoby instantních jídel a dalších zásob, což by mohlo napovídat tomu, že staví moderní noemovu archu, která by byla záchranou lidstva.
Kometa Elenin se srazí se Zemí
Mnozí poukazují na první tři písmena jména komety Elenin, v angličtině totiž existuje zkratka ELE (Extinction Level Event), která popisuje událost, při které dojde k masovému vymření organismů. NASA se podle nich snaží zamaskovat reálnou dráhu komety, aby nevzbudila paniku. Oběžná dráha je naštěstí dobře známá a předvídatelná na to, aby šlo vůbec zpochybnit vzdálenost nejbližšího průletu 0,23 AU od Země.
Elenin je ve skutečnosti hnědý trpaslík
Kometa Elenin podle další teorie ve skutečnosti není kometou, ale hnědým trpaslíkem. Tento druh hvězd je velmi chladný a nevyzařuje téměř žádné světlo, je proto jen těžce identifikovatelný na noční obloze. Objekt o mase mezi Jupiterem a Sluncem by podle této teorie mohl být zodpovědný za některá zemětřesení na Zemi, včetně toho březnového v Japonsku, které způsobilo ničivé vlny tsunami. Astronomové jsou ale schopni detekovat hnědé trpaslíky na stovky světelných let daleko a těžko by přehlédli podobně velký objekt v nitru sluneční soustavy. Kromě těchto několika teorií, se objevují také nápady, že by kometa Elenin mohla způsobit posun zemské osy nebo dokonce ovlivnit magnetické pole Země. Nejen Země je ale terčem tohoto vesmírného objektu, Elenin má stát také za obrovskou bouří, která zuří na Saturnu, nebo za táním ledu na Marsu. Nečekaný přílet tohoto poutníka z vesmíru vyvolal v lidech směs pocitu strachu z blížícího se konce a nedůvěry k vládním autoritám. Podobně jako v minulosti, kdy se lidé také snažili různými způsoby vysvětlit významné události jejich doby.
Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?
  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

  Další zprávy z kategorie
  Elenin (kometa)

  tag icon
  Další články z kategorie
  Elenin (kometa)
  Načítám stránku...
  x zrušit