do not follow here
Suborbitální lety < LIVING fUTURE

Virgin Galactic plánuje do 12 měsíců poslat první lidi do vesmíru

Richard Branson, majitel společnosti Virgin Galactic hodlá do 12 měsíců poslat první lidi do vesmíru. "Mateřská loď (Mothership) je hotová, testy raket probíhají bez problémů, myslím že jsme na dobré cestě vyslat první lidi do vesmíru během 12 měsíců ode dneška", sdělil Branson novinářům a dodává, "bude to začátek nové éry komerčních letů do vesmíru".Virgin Galactic plánuje do budoucna celou řadu služeb, založených na technologiích, které vyvíjejí. Kromě suborbitálních a orbitálních letů, jsou v plánu také vypouštění družic a pravidelné spojení mezi Los Angeles a Londýnem během pouhé hodiny, což je ale stále hudba ne příliš blízké budoucnosti.

Virgin Galactic už zatím prodal 430 letenek do vesmíru v hodnotě 86 milionů dolarů. Společnost začne se suborbitálními lety, které poskytnout několik minut stavu beztíže, následovat bude nízká oběžná dráha a Branson se netají snem postavit na oběžné dráze hotel.

Testovací let Space Ship Two z května 2011
Během tohoto letu předvedla Space Ship Two (označovaná také jako VSS Enterprise) poprvé charakteristický "feathered flight" se svými pohyblivými křídly. Změnu konfigurace křídel používají piloti při přistávání pro zpomalení při opětovném vstupu do atmosféry.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Suborbitální lety

tag icon
Další články z kategorie
Suborbitální lety
Načítám stránku...
x zrušit