do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

Cíl Dragonu při druhém letu do vesmíru je nejistý, Rusko chce zakázat kotvení u ISS

Vedoucí ruské části mise ISS, Vladimir Solovyov, řekl podle ruské tiskové agentury RIA Novosti, že je sice plánován let Dragon k ISS, na dálku řízená kapsle ale nemá u stanice zakotvit, pouze se k ní přiblížit a provádět operace v blízkosti ISS. Americká společnost SpaceX však společně s NASA plánuje v listopadu u Mezinárodní vesmírné stanice zakotvit."Nepovolíme dokování u stanice dokud nebudeme mít jistotu, že jsou splněny všechny bezpečnostní podmínky. Prozatím nemáme žádný důkaz, že toto vesmírné plavidlo splňuje dané podmínky" řekl Alexiej Krasov, vedoucí oddělení lidských letů do vesmíru v Roskosmosu.

Už dříve se objevily pochybnosti o tom, zda ruská strana povolí kotvení Dragonu u orbitální stanice. NASA dotuje paralelně několik společností, které jí následně budou prodávat dopravu zásob a astronautů na ISS. Na operacích, které souvisí s ISS, se ale musí shodnout všichni partneři projektu.

Podle vyjádření NASA na oficiálním twitter účtu, ale ještě nebylo o finálním programu testovací mise SpaceX rozhodnuto. Tento výrok následně potvrdila také mluvčí společnosti SpaceX Kirstin Brost. Konečné rozhodnutí čeká na několik prověření. 

Podle původního plánu měl Dragon při svém druhém vesmírném letu kolem ISS pouze proletět, po úspěšném první letu v prosinci 2010 si ale SpaceX věří a chce průlet kolem ISS přeskočit. Přesný termín byl letu původně určen na konec listopadu, po nehodě ruské zásobovací lodi progress ale byla narušena rotace posádky ISS a termín startu Dragonu teď není jistý.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon
Načítám stránku...
x zrušit