NASA pokročila ve vývoji nového motoru J-2X, který bude do vesmíru vynášet Orion

14. prosince byl letos naposledy otestován první prototyp nového motoru J-2X, který bude pohánět horní stupeň budoucí rakety prozatím nazývané Space Launch System (SLS). NASA vyvíjí tento nový systém nejen pro dopravu na oběžnou dráhu, ale hlavně pro lety astronautů hlouběji do vesmíru, na Měsíc, Mars, nebo nějakou planetku obíhající v blízkosti Země.

Testovací stanoviště A-2

Testovací stanoviště A-2 ve vesmírném středisku Johna C. Stennise. Místo, kde se testuje nový raketový motor J-2X.Testování probíhá ve vesmírném středisku Stennis na jihu amerického státu Mississippi. Motor 10001 teď čeká odinstalování z testovacího zařízení A-2 a modifikace pro další testování. Doposud se testy zaměřovaly na výkon motoru, přívod paliva pod různým tlakem, to vše za plného výkonu. Prototyp teď čeká namontování trysek a následné testování jeho výkonu s tryskami a jejich chování.

Mezitím jsou už ve výrobě tři další prototypy 10002-10004, které se dostanou k testování zřejmě v roce 2014. Motor J-2X pro NASA vyvíjí společnost Pratt & Whitney Rocketdyne.

Poslední test motoru J-2X v tomto roce
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Orion