do not follow here
SpaceX < LIVING fUTURE

Společnost SpaceX na své první zásobovací misi k ISS vypustí také prototyp komerčního satelitu

Společnost Space Exploration Technologies (SpaceX) se nehodlá soustředit pouze na dopravu zásob a astronautů ve své lodi Dragon, své rakety Falcon hodlá využívat také pro vynášení komerčních družic do vesmíru. Jedním z takových kontraktů je dohoda SpaceX se společností Orbcomm Inc., jejímž předmětem je doprava 18 komunikačních satelitů OG2 na nízkou oběžnou dráhu Země. 28. prosince společnosti zveřejnily letový plán, s prvním startem prototypu satelitů nové generace už v polovině roku 2012.



Druhý let Dragonu k ISS by měl proběhnout někdy v polovině roku 2012. Po prvním testovacím letu, který proběhne začátkem roku, půjde o první let se zásobami pro posádku orbitální stanice. Společně s Dragonem vynese raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu také prototyp satelitu OG2. Další dvojice satelitů bude následovat do konce roku a ostatní v následujících dvou letech.

Flotila 29 satelitů společnosti Orbcomm slouží k datovým přenosům po celém světě. Nová generace satelitů OG2 umožní společnosti nastartovat novou službu AIS (Automatic Identification System) pro sledování lodí. Podobné služby z oběžné dráhy nabízí také společnosti Iridium a Globalstar.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
SpaceX

Načítám stránku...
x zrušit