První soukromá loď Dragon poletí k Mezinárodní vesmírné stanici zřejmě 7. května

První soukromá vesmírná loď Dragon poletí k orbitální stanici o něco později než se ještě v pondělí plánovalo. Už několikrát odložený start byl v pondělí večer odložen znovu, tentokrát už pouze o týden na 7. května. Důvodem je další testování zařízení, které je zodpovědné za navigaci na oběžné dráze a přiblížení k ISS.

Dragon 1

Dragon 1 První verze automatické vesmírné lodi společnosti SpaceX. Sloužila k zásobování Mezinárodní vesmírné stanice, v roce 2020 bude nahrazena vylepšenou verzí Dragon 2.Opětovné posunutí termínu startu rakety Falcon 9 s nákladní, automatickou verzí vesmírné lodi Dragon je podle vyjádření Elona Muska, CEO SpaceX, spíše preventivní než že by bylo způsobeno nějakým konkrétním problémem. Společnost SpaceX sama požádala NASA o odsunutí termínu o týden, aby měla více prostoru pro další testování a ladění své vesmírné lodi. NASA ve svém úterním prohlášení oceňuje snahu společnosti SpaceX o úspěch historického letu a bude SpaceX nadále pomáhat s přípravami.

Start byl ještě před pár dny plánován na 30. dubna, Elon Musk v pondělí hovořil o zhruba týdenním posunu, nový termín však tehdy ještě definitivně určen nebyl. Podle Muska byl ještě možný start 3. května, NASA ale ve svém úterním prohlášení potvrdila termín 7. května.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Dragon