Vesmírná loď Dragon úspěšně odstartovala na svou první cestu k ISS

Raketa Falcon 9 s automatickou nákladní lodí Dragon po mnoha odkladech nakonec úspěšně odstartovala k Mezinárodní vesmírné stanici. Jde o historicky první cestu soukromého plavidla k orbitálnímu komplexu, která by měla otevřít dveře do nové éry výzkumu ve vesmíru.

Falcon 9

Falcon 9 Raketa Falcon 9 byla vyvinuta společností SpaceX pro dopravu malých a středně těžkých nákladů na oběžnou dráhu. Kromě automatické zásobovací lodi Dragon vynáší do vesmíru také komerční satelity. Mezi ostatními raketami vyniká tím, že je opakovatelně použitelná, což snižuje náklady na její provoz.Raketa Falcon 9, kterou si společnost SpaceX vyvinula sama, se odpoutala v 9:44 od startovací rampy Space Launch Complex 40 na floridském mysu Canaveral. Poslední pokus o start k Mezinárodní vesmírné stanici proběhl v sobotu, kdy však závada na jednom z motorů stála za přerušením startu pouhou půl vteřinu po dokončení odpočítávání.

Dragon se podle NASA úspěšně odpojil od rakety Falcon 9 a je na oběžné dráze Země. Ke stanici by měla automatická loď doletět za tři dny.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Dragon