do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

Astronauti na ISS našli při vykládání zásob z Dragonu překvapení, zmrzlinu v mrazáku

V neděli ve večerních hodinách vyletěla raketa Falcon 9 s vesmírnou lodí Dragon na oběžnou dráhu. Přes závadu na jednom z motorů v prvních minutách letu proběhlo dopravení Dragonu na oběžnou dráhu v pořádku. Tři dny na to doletěla nákladní loď automaticky k ISS, kde ji astronauti pomocí robotického ramene ukotvili na modulu Harmony. Během následujících více než dvou týdnů dojde k jejímu vyskladnění a opětovnému naskladnění, poté se Dragon vrátí na Zemi s přistáním v Pacifiku.Na ISS je aktuálně pouze trojice astronautů, expedice 33 s dalšími třemi astronauty totiž odstartuje z Bajkonuru až 23. října. Je tedy na zmenšené posádce aby vyložili 400 kilogramů nákladu, tento úkol připadl zejména na velitele mise Suni Williamsovou a letového inženýra  Aki Hoshideho.

Součástí nákladu je také mrazák, který se stane součástí vybavení ISS, nebude však sloužit pro potraviny pro astronauty, ale pro uchovávání vzorků z experimentů. Přesto v něm při vykládce našli astronauti milé překvapení ze Země - zmrzlinu. Tento druh potravy je ve vesmíru opravdovou lahůdkou, protože astronauti mají většinou k dispozici pouze suché potraviny, nebo takové, které lze skladovat při běžné teplotě.

Dragon bude k ISS ukotven 18 dní, během této doby bude vyskladněn a znovu naložen dvojnásobným množstvím vědeckých materiálů, které dopraví zpátky na Zemi.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon
Načítám stránku...
x zrušit