Start vesmírné lodi Dragon byl odložen, zřejmě kvůli problémům při poslední misi

První soukromá nákladní loď, která zakotvila u Mezinárodní vesmírné stanice, má zřejmě výraznější problémy se svým provozem. Při poslední misi v říjnu se objevilo několik závad, které jsou zřejmě důvodem, proč společnost SpaceX posouvá příští start Dragonu k ISS o dva měsíce později, na březen 2013.

Dragon

Dragon Zásobovací modul společnosti SpaceX, která se uchází o zakázku NASA na dopravu zásob a potenciálně i astronautů na ISS.Během říjnové mise SpX CRS-1 došlo k poruše na jednom z desíti motorů rakety Falcon 9. Nosič přesto vynesl Dragon i s nákladem na požadovanou oběžnou dráhu, nezvládl už ale vypuštění sekundárního nákladu, družice Orbcom, která se zřítila zpátky k Zemi a shořela v atmosféře. Kromě toho došlo k jistým anomáliím na palubních počítačích při odletu lodi od ISS a po přistání v Pacifiku k proniknutí vody dovnitř modulu.

Společnost SpaceX tedy posouvá start z 18. ledna na 1. března 2013. Během získaného času prověří fungování jednotlivých systémů Dragonu. Druhý oficiální let Dragonu k ISS by pořád ještě měl proběhnout před prvním demonstračním letem další soukromé vesmírné lodi Cygnus, který je plánován na duben příštího roku.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Dragon