Curiosity potvrzuje posbírání vzorků sedimentační horniny, připravuje se na jejich analýzu

Curiosity je první sonda, která získala vzorky hornin zevnitř, když 8. února vyvrtala asi 6 centimetrů hlubokou díru do sedimentační skály pojmenované John Klein. Vzorky z této díry pak byly odebrány a následně 20. února zachyceny na snímku pro potvrzení, že vše proběhlo podle plánu.

Curiosity, vzorky hornin

Curiosity, vzorky hornin Vzorek horniny odebraný z díry, kterou rover Curiosity vyvrtal do sedimentačního kamene. Na rozdíl od povrchu Marsu a většiny objektů na něm, není vzorek červený, ale šedý.Následovat bude analýza odebraných vzorků v přístrojích CHIMRA (Collection and Handling for In-Situ Martian Rock Analysis), CheMin (Chemistry and Mineralogy) a SAM (Sample Analysis at Mars).

Curiosity se nachází v místech, kde zřejmě tekla voda, vědci tak usuzují ze struktury a odhadovaného složení hornin, které Curiosity ve svém okolí pozoruje. Vše naznačuje tomu, že se rover nachází na dně dávné řeky, analýza vzorků hornin má pomoci odpovědět na otázku, která se prolíná celou misí MSL (Mars Science Laboratory): existovaly na Marsu někdy podmínky pro existenci života?


Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?
  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
  Chcete vědět o dalším článku?
  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


  Další zprávy z kategorie
  Curiosity