Společnost Orbital Sciences úspěšně otestovala raketu Antares, příště už poletí s nákladní lodí Cygnus

Společnost Orbital Sciences získala, podobně jako SpaceX, kontrakt od NASA na dopravu zásob na Mezinárodní vesmírnou stanici. Podobně jako SpaceX také vyvíjí vlastní raketu i vesmírnou loď. Sestrou k už fungující raketě Falcon 9, která vynáší na oběžnou dráhu vesmírnou loď Dragon, je raketa Antares, která prošla v neděli finálním testem a vynesla do výšky 250 kilometrů náklad, který má představovat budoucí automatickou nákladní loď Cygnus.

Cygnus

Cygnus Automatická nákladní vesmírná loď společnosti Orbital Sciences (od roku 2018 Northrop Grumman Innovation Systems). Jejím úkolem je zásobování Mezinárodní vesmírné stanice ISS nákladem.Antares je nově vyvinutá raketa (v dřívějších fázích vývoje byla označována jako Taurus II) a v neděli proběhl její první let do vesmíru. Při plné výbavě zvládne vynést na nízkou oběžnou dráhu náklad o hmotnosti až 6 tun (Falcon dokáže vynést na stejnou orbitu až 10 tun).

Do konce roku chce společnost Orbital Sciences ještě naposled otestovat raketu Antares a nákladní loď Cygnus. Mise Cygnus 1 (Orbital Sciences COTS Demo Flight) by měla proběhnout letos v červnu a jejím cílem je ISS. Pokud se při této misi neobjeví výraznější problémy, ještě do konce roku 2013 proběhne plnohodnotná zásobovací mise na Mezinárodní vesmírnou stanici.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Antares