do not follow here
Rakety < LIVING fUTURE

Během 24 hodin došlo k přerušení startu hned tří raket

Dvě rakety ve čtvrtek a jedna v pátek neodstartovaly do vesmíru, jak bylo plánováno. Jedná se o rakety Delta IV Heavy, Falcon 9 a Antares. Ve všech případech bylo zastaveno odpočítávání krátce před startem, kvůli automatické detekci potenciálního problému s raketou.Při každém startu rakety do vesmíru je rampa i raketa samotná vybavena nespočtem senzorů, které sbírají různá data. Ta jsou kontinuálně vyhodnocována a dávají operátorům možnost zastavit odpočet v případě, že detekují nějakou nepředvídanou situaci. Přesně to se stalo ve čtvrtek a v pátek, kdy byl těsně před startem detekován neočekávaný stav některým ze senzorů a kvůli bezpečnosti byly starty odvolány.

Delta IV Heavy, čtvrtek 5:54

Start těžké rakety s americkou špionážní družicí byl odvolán pouhých 7 sekund před zážehem, kvůli detekci potenciálního problému s raketou.

Falcon 9, čtvrtek 15:20

Raketa Falcon 9 měla na oběžnou dráhu vynést další várku 60 družic Starlink. Její start byl by přerušen 18 sekund před zážehem, kvůli nečekaným hodnotám na jednom z pozemních senzorů.

Antares, pátek 3:41

Raketa Antares měla v pátek v ranních hodinách vynést automatickou nákladní loď Cygnus se zásobami pro ISS. Ani její start se však nepodařil, když necelé tři minuty před startem bylo přerušeno odpočítávání. Podobně jako u Falconu byly příčinou data z pozemního senzoru.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Rakety

Načítám stránku...
x zrušit