do not follow here
Orion < LIVING fUTURE

NASA mění své plány pro první mise vesmírné lodi Orion

Americká vesmírná agentura mění své původní plány pro první dvě mise nové vesmírné lodi Orion. Úplně první let Orionu do vesmíru proběhne už příští rok a nejde o nic víc, než pár obletů Země, Orion ještě vynese raketa Delta Heavy a půjde o ryze testovací let. Následovat bude v roce 2017 let druhý, který měl původně pouze obletět Měsíc, podle nových plánů však zaletí ještě o kousek dál od Země i od Měsíce na stabilní oběžnou dráhu za odvrácenou stranou, na místo, kam bude v budoucnosti transportována malá planetka určená pro trénování misí v hlubokém vesmíru a zkoumání objektů s podobnou oběžnou dráhou jako má naše planeta.Co se mění na průběhu mise EM-1?
  • délka mise: 7-10 dní > 25 dní
  • cíl mise: oblet Měsíce > strávení několika dní 70 tisíc kilometrů od povrchu odvrácené strany Měsíce
  • Došlo také ke změně mise EM-2, která už vynese do vesmíru astronauty, a kteří by se nově měli v Orionu podívat na malou planetku přesunutou na místo, kam dříve zamířila právě mise EM-1.
Výrazně komplexnější upravená mise EM-1 poslouží pro zkoumání chování modulu Orion v reálných vesmírných podmínkách. Při EM-1 poletí Orion zatím bez astronautů, i když jeho primárním cílem je právě dopravit posádku do hlubokého vesmíru. První let s posádkou bude následovat, je označován jako EM-2 a jeho cílem by měla být zatím blíže neurčená planetka, která bude v následujících letech transportována automatickou sondou do blízkosti Měsíce, kde bude lépe dosažitelná pro pilotované mise. Změna programu mise EM-1 projde v létě schvalovacím řízením v odborné komisi. Je také potřeba počítat s tím, že mise je plánovaná na konec roku 2017, což je dostatečně daleko na to, aby mohlo dojít ka dalším změnám, a to jak v programu, tak v datu, kdy mise proběhne.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Více o vývoji Orionu

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Orion

Načítám stránku...
x zrušit