do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

Dragon letí do vesmíru s první 3D tiskárnou, ulehčí astronautům život na oběžné dráze

Dnes v 7:52 SELČ odstartovala z mysu Canaveral raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon (Dragon V1) a míří k Mezinárodní vesmírné stanici, u které zakotví v úterý. Start proběhl bez problémů, servisní modul Dragonu rozvinul své solární panely a vesmírná loď je na cestě k ISS. Mezi víc než dvěma tunami nákladu je také 3D tiskárna, první která se podívá do vesmíru. Tato nová technologie ulehčí život astronautům, pro které je každý kilogram dopravený ze Země vždy měsíce daleko a stojí miliony dolarů.3D Printing In Zero-G
3D tisk dnes není žádnou převratnou novinkou, tato technologie je dnes běžně průmyslově využívána. Jenže běžný 3D tisk potřebuje gravitaci, a ta na oběžné dráze není. Bylo tedy nutné technologii přepracovat, aby tisk ve vesmíru byl možný, demonstrace této technologie nás čeká v následujících měsících.
Mezi další zajímavé položky nákladu mise CRS-4 patří například: ISS-RapidScat - zařízení, které bude připevněné vně stanice a bude sledovat rychlosti větrů nad oceány pomocí mikrovln a bude tak pomáhat zpřesňovat předpověď počasí. Huseníček rolní - v zařízení BRIC-19 letí do vesmíru také experiment s rostlinami druhu Arabidopsis thaliana u nás známými jako Huseníček. SSIKLOPS (neboli Space Station Integrated Kinetic Launcher for Orbital Payload Systems) - systém, který umožní vypouštět malé satelity na oběžnou dráhu. Bone Densitometer - zařízení na měření řídnutí kostí přímo ve vesmíru. Arkyd-3 a SPINSAT - dvě malé družice, které budou z ISS vypuštěny na oběžnou dráhu. 20 myší - 10 z nich bude sloužit pro výzkum řídnutí kostí ve vesmíru a druhých deset pro výzkum léčby svalové atropie. Polovina myší se vrátí na Zem v říjnu, druhá polovina potom v prosinci. Ovocné mušky - astronauti budou zkoumat chování mušek ve stavu beztíže.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon
Načítám stránku...
x zrušit