Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic havarovalo v poušti Mojave

Společnost Virgin Galactic plánovala začít příští rok s komerčními suborbitálními lety, už teď je ale jasné, že tento milník se bude posouvat, možná o několik let. Příčinou je páteční havárie letadla VSS Enterprise při níž jeden pilot zahynul a druhý byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Richard Branson, majitel společnosti Virgin, se v rozhovoru po havárii zavázal, že udělá vše proto, aby minimalizoval zpoždění prvních komerčních letů pro veřejnost.

SpaceShipTwo

SpaceShipTwo Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic vyrábí její dceřiná společnost Scaled Composites. Na snímku je model VSS Enterprise, který měl do suborbitálních výšek vynášet první turisty. V roce 2014 však došlo k jeho zničení při testovacím letu.Prohlášení na webu Virgin Galactic říká, že společnost bude spolupracovat při vyšetřování nehody s výrobcem letadla Scaled Composited i místními úřady. Příčina nehody zatím není známá, havárie nastala při testovacím letu, kterých už proběhlo velké množství. Společnost prostřednictvím CEO George Whitesidese také vyjadřuje soustrast nad zemřelým pilotem a ubezpečuje, že dělá vše pro rodiny obou pilotů.

Virgin Galactic má kromě havarovaného VSS Enterprise k dispozici ještě další letadlo SpaceShipTwo, VSS Voyager. To je ale stále ve výrobě, v říjnu 2014 je kompletní z asi 60 % a do provozu má jít až v příštím roce. Celkem měla mít letka Virgin Galactic pět letadel SpaceShipTwo.
Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?
  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
  Líbil se Vám tento článek?
  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
  Chcete vědět o dalším článku?
  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


  Další zprávy z kategorie
  Virgin Galactic