Vesmírná loď VSS Unity od Virgin Galactic provedla první raketový zážeh vysoko v atmosféře

Suborbitální raketoplán společnosti Virgin Galactic VSS Unity prošel ve čtvrtek osmým testem, který jej dostal zatím nejvýš do atmosféry a dosáhl při něm doposud nejvyšší rychlosti. Virgin Galactic se tak dostává zase o krok blíže k pravidelným komerčním letům svých vesmírných lodí označovaných SpaseShipTwo na hranici vesmíru.

SpaceShipTwo

SpaceShipTwo Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic vyrábí její dceřiná společnost Scaled Composites. Na snímku je model VSS Enterprise, který měl do suborbitálních výšek vynášet první turisty. V roce 2014 však došlo k jeho zničení při testovacím letu.Video z posledního testu

Při tomto posledním testu vystoupala loď VSS Unity do výšky 25,6 kilometrů a dosáhla rychlosti 1,9 machu. Společnost miliardáře Richarda Bransona plánuje poskytovat komerční lety s flotilou pěti vesmírných lodí SpaceShipTwo, které jsou vynášeny do atmosféry pomocí mateřské lodi White Knight. První SpaceShipTwo označovaná jako VSS Enterprise měla v roce 2015 tragickou nehodu a od té doby prochází testováním identická VSS Unity.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Virgin Galactic