Elon Musk oznámil že tunel pod Los Angeles pro osobní dopravu je téměř hotový

Podle oznámení Elona Muska jeho společnost Boring Company dokončuje asi 3 kilometry dlouhý testovací tunel pod částí města Los Angeles. Už během několika měsíců by mohli tunely cestovat první pasažéři, podle Muska budou jezdit v testovacím režimu zdarma. Po spuštění do běžného provozu budou moci chodci i cyklisté jezdit mezi továrnou na rakety SpaceX a mezinárodním letištěm v LA levněji než autobusem.First Boring Company tunnel under LA almost done! Pending final regulatory approvals, we will be offering free rides to the public in a few months. Super huge thanks to everyone that helped with this project. Strong support from public, elected officials & regulators is critical to success. As mentioned in prior posts, once fully operational (demo system rides will be free), the system will always give priority to pods for pedestrians & cyclists for less than the cost of a bus ticket.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Podle plánů by měly tunely umožňovat cestování na elektricky poháněných platformách, kterým Musk říká "skates" (brusle). Auta, nebo jiné dopravní prostředky by se prostřednictvím výtahů dostávaly do tunelů, které by mohly být pod městem v několika úrovních. Podle Muska budou mít vždy přednost chodci a cyklisté, kteří by se tunely pohybovali ve speciálních kapslích podobných malým autobusům.

Společnosti Elona Muska

Kromě společnosti SpaceX, která vyrábí rakety a vesmírné lodě, a firmy Tesla, která vyrábí elektrická auta, vlastní Elon Musk také společnost Boring Company, která se soustředí na výstavbu tunelů. Finance na to získává různými prostředky například také prodejem plamenometů. Elon Musk se proslavil také konceptem hyperloopu, který by měl přepravovat lidi na delší vzdálenosti než výše zmíněný městský systém v Los Angeles.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Technologie